Etichetă: #Summitul UE–Republica Moldova

Politică

Summitul UE–Republica Moldova: vor fi evaluate progresele reformelor și avansarea procesului de aderare

Președinta Republicii Moldova, Maia Sandu, participă pe 22 iunie, la Bruxelles, la cel de-al doilea summit Uniunea Europeană – Republica Moldova, o reuniune dedicată consolidării relațiilor cu Uniunea Europeană și evaluării progreselor înregistrate pe calea integrării europene. În marja evenimentului, șefa statului are programate întrevederi cu președintele Consiliului European, António Costa, și cu președinta Comisiei

Share